to top

Dlouho jsme se rozmýšleli, kam letos vyrazíme. Jelikož jsou v naší rodině 3 psi a dva z toho jsou buldoci, kteří vedra špatně snášejí, tak výběr padl na Baltské moře. Nakonec jsme přes booking našli ubytování v Jastrzebia gora.

Vybaveni řízky od maminky jsme se vydali na cestu trvající skoro 10 hodin. Odměnou nám byl krásný výhled na moře a čisté písečné pláže. První den po příjezdu jsme měli krásné počasí. Marty poprvé vyzkoušel koupání v moři a stal se místní plážovou atrakcí pro všechny kolemjdoucí.

Druhý den bylo počasí malinko horší, ale i tak jsme si šli zapinkat s balónem na pláž. Vyrazili jsme na čtyřkolkách k místnímu majáku a ochutnávali všechny možné druhy ryb. Tady podávají matesy i k snídani :oD U mě ale vyhrál candát. Určitě doporučuji Restauraci u Pepka. Dají se zde koupit snídaně i když nejste hotelovými hosty. Atmosféra interiéru v námořnickém stylu je krásná.

Třetí den jsme se rozhodli si půjčit kola a vyrazit do přístavu, který je asi 10 km daleko. Cyklistická stezka vedla podle silnice a tak jsme nemuseli mít strach, že nás srazí auto. Navíc půjčovné pro 3 lidi na 2,5 hodiny stálo 50 zl. Cestou jsme odhalili další místa a penziony v o něco rušnějších částech a zhodnotili jsme, že tam kde jsme ubytovaní je to klidnější. Jo a důležitá informace. Nikde žádní Češi!!! Dokonce si místní mysleli, že jsme z Ruska:o)

Určitě ochutnejte místní specialitu Gofry a Zapiekanky. Gofry jsou čerstvé wafle se šlehačkou, ovocem, posypkami a polevami. Jak si tuto parádu zkomponujete záleží na vás. Zapiekanky jsou vlastně 50cm obložené zapečené bagety. Mě chutnala s kuřetem, špenátem a sýrem.

Celkové hodnocení +/-

+ velice milí lidé – delší trasa dojezdu

+ pěkné a levné ubytování – nestálé počasí

+ čisté moře i pláže – chladnější moře

+ méně turistů

+ snadná domluva

Sorry, the comment form is closed at this time.