to top

Vánoční Matcha cukroví

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Vánoce jsou plné vůní, chutí a barev. Chtěla jsem, aby to tak letos bylo i s mým cukrovím. Nedávno jsem dostala jako dárek od maminky pěknou zásobu Matcha Tea a tak bylo hned rozhodnuto. Zdravější varianta lineckého cukroví, co se bude na podnosu vyjímat. V kuchyni jsem měla ještě kokosovou mouku a tak jsem trochu zaimprovizovala. Můžete ale použít jen obyčejnou hladkou. Popravdě se snažím každý rok zkoušet a vymýšlet nové recepty. Ty si samozřejmě nikdy nezapíšu a tak máme pokaždé něco jiného a nového:oD Kromě klasiky, která je zkrátka nutnost.

Před dvěma měsíci jsme se přestěhovali do krásného nového bytečku a tak se mi peklo jedna báseň. V prvním bytě jsem měla pouze malou přenosnou troubu z Lidlu, ve které byl pidi plech, na který se vešlo asi tak 6 kousku cukroví. No musela jsem se opravdu otáčet:oD V dalším bytě jsem měla plynovou troubu, kde jsem se neustále vztekala při zapalování a jediným ukazatelem na kolečku termostatu byl velký a malý plamínek. No nemusím vám asi povídat, jak jsem se u toho rozčilovala a kolik cukroví připálila. Letošní pečení je ale opravdu radost i s mým malým pomocníkem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Recept na Matcha cukroví 

100g kokosové mouky

200g hladké mouky

2 žloutky

14g matcha tea

1 vanilkový cukr

100g třtinového cukru nebo medu, sirupu (podle chuti)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vše smícháme, necháme uležet několik hodin. Poté vyválíme a vykrajujeme tvary. Pečeme na 180C asi 10min. Já ještě zdobila čokoládou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nechte si chutnat a pokud máte nějaký tip na zajímavé a trochu zdravější cukroví, tak napište a pošlete fota

 

Lucka

Leave a Comment