to top

Jde se na drink

9eec4d8fb13eaa506677cc6fd58004ff

Nevím jak u vás, ale u mě je letos leden trochu náročnější než obvykle. Rozjíždím nový program, lidi jsou namotivovaní a člověk je v jejich snaze chce co nejvíce podpořit. Již třetím rokem se účastním Capro team show, kde jsem letos mohla odprezentovat nový program Strong by Zumba. Po náročném dni plném pohybu a dobré nálady jsme se s přítelem rozhodli zajít na večeři. Miluji indickou kuchyni, takže volba restaurace byla jasná. Golden Tikka v Konviktské ulici. Já se prostě toho jejich Naanu nemůžu nabažit. Normálně jsem uvažovala, že si pořídím tandori pec, abych si mohla tuhle lahůdku péct doma. Miluji, jak křupe. No nic…:o) Po vydatném jídle jsme se rozhodli zajít někam na drink. Nejdříve nás napadlo zajít do Jazzové klubu Reduta. Jenže vstup byl 390kč na osobu a chtěli jsme přece jen na drink. Proto jsem do slavného Googlu napsala…“kam na drink v Praze“…..vyskočilo na mě několik baru, ale mé oko se zastavilo na nápisu Hemingway bar, který byl kousek. Interirér vypadal stylově a ta poetika mě fakt bere:o)

1484424079598

Došli jsme k baru, kde před vchodem stálo pár lidiček. Při vstupu dovnitř nás ale zastavil pán, že to venku je fronta a musíme počkat než se uvolní místo. Koukáme na něj jak péra z gauče. Tak to jsem ještě neslyšela. Pán byl pohodář a 20 minut s námi před barem kecal. Dělali jsme si srandu, že mají dobrý marketing s tou frontou před barem:o) Při tom povídání jsme zjistili, že klub je nekuřácky….“ a to jsi říkal, že jsem blázen, když chci do baru, kde se nekouří“ říkám přítelovi.

Po 20 minutách jsme usazeni přímo k baru, kde probíhá barmanská symfonie. Na poličkách jsou lahve s nápoji, které jsem v životě neviděla ani o nich neslyšela. Z nápojového lístku si vybere i taková krasotinka bez alkoholové zkušenosti, jako jsem já. Objednala jsem si Swan Lake…..což je šampaňské se sorbetem z liči a růžového grapefruitu. Přítel se toho nebál a dal si Hulky Smash. Což je opravdu smash z absinthu, velvetu falernum (netuším co to je:o)) a čestvých juiců. Tuhle parádu dostal naservírovanou v hrnku ve tvaru Hulka a navrch drink posypaly lékořicovými vlásky:o) Vlásky byly super, ale když jsem si cucla, tak jsem měla husí kůži po celém těle.

IMG_1063

Užívali jsme si atmosféru, kterou dokreslovala hudba a alchymistické kousky barmanů. Spokojeně jsme si to pak štrádovali domu tramvají.

Pro ty, co moc nemusí tvrdý alkohol a mají raději víno, tak se může vydat o asi 10m dál, kde je Tempo Allegro. Malá vinárnička jednoho moc příjemného páru a jejich francouzského buldoka. Mají nejenom vína, ale i všechny dobroty, které k němu patří. My tam dokonce jednou strávili Silvestra:o)

No a když už budete v těchto končinách, tak určitě zajděte do Choco Café U Červené židle. Jejich čokoláda s banánem a skořící je famózní. Já si to teda dávám bez šlehačky, protože ta porce je obrovská. Určitě si objednejte i vodu, ať tu čokoládovou parádu máte čím zapít.

Máte dojem, že to mám nějak moc zmáklý? Jídlo a kávičky to je naše:o) Praha je krásné město plné historie a krásné atmosféry. Přestože jste v centru Evropy, tak se díky různým podnikům podíváte do Indie, Irska nebo Francie. V Praze cítíte, že to žije a pro každého tu je místo.

 

Adresy podiků:

Hemingway Bar- Karolíny Světlé 26, Praha 1

Tempo Allegro- Karolíny Světlé 24, Praha 1

Golden Tikka- Konviktská 9, Praha 1

Choco Café U Červené židle- Liliová 4, Praha 1

Reduta Jazz Club- Národní 20, Praha 1

 

 

Lucka

Leave a Comment