to top

Jak jsem poprvé pekla v plynové troubě

1476466125263

Nedávno jsme se stěhovali do nového bytu blíž do práce. Větší byt, balkón do zeleně, prostě lahoda. Jen jsme to museli dát trošku dokupy za rozumný peníz, jelikož je to byt na přechodnou dobu. Ne úplně nová kuchyň byla pro mě trochu strašákem. Vše jsem drbala asi čtyřikrát a stejně jsem měla pocit, že to není čisté. Asi po týdnu bydlení přišlo moje první vaření. Sakra…plynový sporák. Zapojila jsem mozkové závity,abych si vzpomněla  jak to ta babička zapíná a naštěstí jsem měla po ruce sirky. Malé překvapení ale přišlo, když jsem si připravila maso do pekáčku a chtěla ho dopéci v troubě. Tak jak trdlo držím v pravé ruce sirky a levou rukou otáčím kolečkem a držím. Sakra jedna ruka mi chybí:o) Tak znova. Nejdříve škrtnu zápalkou a pak až otočím kolečkem a držím. Logistika je pro zapálení trouby v tuto chvíli stěžejní.

Takže první masíčko bylo krásně do zlatova propečené, jen ten pekáček byl úplně černý:oD Ta trouba totiž nemá stupnici, ale jen malý a velký plamínek. A navíc ani nemá světlo. Myslím, že kdybych uprostřed kuchyně rozdělala oheň, tak by to vyšlo na stejno.

První pečení chleba a cookies bylo metodou pokus omyl. Posouvání roštu nahoru a dolu, zkoušení velikosti plamínku. Chleba nakonec vyšel super, jen ta kůrčička ze spoda byla malinko tmavší. Přéma na to koukal a s úsměvem na tváři prohlásil, že takhle to má stejně nejradši. Je to prostě skvělej chlap:o) Druhá várka cookies už byla naprosto luxusní. Recept na ně najdete na www.danceandfitness.cz

 

 

Lucka

Leave a Comment