to top

Naše svatba od A do Z 4.díl

IMG_8719

Milé dámy a budoucí nevěsty. Ráda bych vám předala své zkušenosti z příprav naší krásné svatby a doporučila dodavatele, kteří se nám osvědčili. Vy ostatní se můžete alespoň pokochat krásnými fotkami. Jen si nejsem jistá, že se mi to vše vejde do jednoho článku.Takže čekejte nášup.

Čím začít. Asi výběr místa. Jak jste v předešlém blogu četli, naše volba padla na Dvůr Perlová voda. A i po svatbě musím říci, že to byla volba na jedničku. Chtěli jsme svatbu vkusnou, ale ne příliš strojenou, aby se hosté cítili v pohodě a mohli se během svatebního dně uvolnit.Což se myslím povedlo. Obsluha byla neskutečně milá a nikdo nás v půl třetí ráno nevyhazoval. Perlovka poskytuje jak prostor pro obřad, jídlo na svatbu, tak i ubytování. Prostorný apartmán se v době příprav na obřad opravdu hodí, protože se tam vejdou rodiče, družičky i fotograf s kameramanem.

IMG_7610

IMG_7593

IMG_9714

IMG_9723

Podmínkou pro svatbu na tomto krásném místě je i její koordinace v podání Svatby s Terezou. A myslím, že především díky Terezce a jejímu týmu jsme si náš den mohli užít na maximum. Od šesti od rána kmitali na place a vše připravovali. Já si jen dopoledne pro svůj pocit zkontrolovala, jestli je vše na svém místě (s trochou štěstí už druhá šance na svatbu nebude:op). Terezka je člověk, v kterého jsem měla naprostou důvěru,že i kdyby měla rozhodnout něco beze mě, tak to udělá správně a podle mých představ. A to vám dodá velký klid v tak už emočně vypjatém dni.

  • za mě svatba jedině s koordinací. Každá máme maminku, kamarádky i sestřičky, ale pro mě bylo důležité, aby si svatbu každý host užil a neřešil organizační věci (kromě soutěží)

Svatební oznámení

Vrátím se ale o kousek zpět k oznámení na svatbu. To jsem si navrhovala sama. Jak oznámení, košilky tištěné na pauzovací papír i etikety na malá vína pro hosty jako dárek.

Pečeť na oznámení byl pokus omyl. Klasický pečetní vosk mi při zapálení knotu dělal šmouhy a tak jsem objevila speciální tavící pistoli a vosk. Pečetidlo jsem objednala z nějakého čínského eshopu. Práce tak byla čistá a nenáročná (teda jen trochu časově).

Všechny tiskoviny jsme tiskli v menší tiskárně, protože jsem chtěla osobnější přístup- svatební oznámení Printia (mají i spoustu vlastních šablon)

  • pokud byste měli zájem o podobné oznámení, ráda za nějakou kačku vytvořím

IMG_7286

IMG_7283

IMG_0522

Šaty, boty a takové ty holčičí věci

Musím říci, že se svatebnímy šaty jsem měla velké štěstí. Již na podzim roku 2018 jsem se dozvěděla o výprodeji šatů ve svatebním salónu Adina v Letňanech. Chvíli jsem zkoušela různé střihy, načež jsem samozřejmě zjistila, že střih, který se mi líbí, vůbec nepasuje k mé malé postavě (takže ze mě žádná mořská pana nebude).Nakonec jsem si zkusila jedny, které mi mamka už deset minut strkala ke zkoušení a mě se moc nechtělo, protože se mi na ramínku moc nelíbily. Navlékla jsem si je a padly jak ulité. Jen se musely trochu zkrátit. A cena? Po slevě nějakých 7200kč. Za to mažel se pěkně rozšoupnul a nechal si ušít oblek na míru v La Premiere. Faktem je, že on ho unosí víc, než já svatební šaty:oD

  • mít vlastní šaty je výhdodou, protože se nemusíte během svatebního dne strachovat, že je zničíte
  • jděte vybírat pouze s jednou osobou, maminka, kamarádka, ….hlavně ne víc lidí najednou. Každý ma jiný vkus a čím víc názorů, tím těžší rozhodování

IMG_8150

IMG_9524

Boty, to byla velká náhoda. Byla jsem přesvědčena, že si vezmu boty taneční, jelikož se v nich cítím pohodlně. Navíc výběr svatebních bot nic moc a nebo stojí majlant (ta svatba, to je stejně velký bussines). Než jsem jela na zkracování šatů, ještě jsem jen na skok zastavila v Aldo shoes. Jejich boty miluju. A ejhle. Jedny jediné v bílé barvě a hned mi padly do oka.

Podvazky jsem měla nakonec 3:oD a Všechny z Něco darovaného. Maminka mi totiž koupila jeden na večerní pánské házení, jeden aby mi zůstal na památku a jeden jsem ještě dostala od kamarádky.

Prstýnky jsme pořídili v Brilas. Zásnubní mám z ALOVE a jelikož chci nosit oba najednou, hledala jsem variantu úzkého prstenu s kamínky za normální cenu. V obchodních centrech mají buď malý výběr a nebo nesmyslné ceny.

Naušničky jsem měla od Swarovski.

Pro své družičky a svědkyni jsem chtěla něco na památku. Dlouho jsem hledala nějaký krásný a jemný náramek. Po dlouhém hledání jsem šla kolem Pandory, kde měli zrovna velké slevy. A bylo vymalováno. Teda nakoupeno. Když jsem přišla za slečnou asi 15 min před zavýračkou, tak nevypadala moc nadšeně, ale když jsem se ji zeptala, kolik jich mají na skladě, tak se jí očíčka jen rozsvítila:oD Doufám, že nám náramečky dlouho vydrží jako krásná vzpomínka na úžasný den.

IMG_8187

IMG_7717

IMG_1086

IMG_7692

IMG_8344IMG_8369

Tak abych vás úplně nezahltila.

Příště se těšte na květiny, fotografku nebo zábavu na svatbu.

Lucka

 

Lucka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/42838/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Comment