to top

Naše svatba od A do Z 5. díl

IMG_1643

Konečně jsem se dostala k poslednímu dílu Naše svatba od A do Z

A když dočtete až do konce, tak uvidíte svatební video:oP

Cedule, jmenovky

S těmi jsem si trochu pohrála. Vize byla jasná. Plexi na kterém bude ručně napsáno „Vítejte“ a stejně tak jmenovka každému na stůl. Nakoupila jsem plexi a nechala si ho nařezat na potřebnou velikost. Problém je, že v hobby marketu vám ho nenařezají na malou velikost jmenovky, protože na to nemají uzpůsobené kotouče a při řezání se plexi taví. Naštěstí mám šikovného kamaráda, kterého jsem s radostí zneužila:op Každopádně je třeba z plexi neslepovat ochrannou folii a po nařezaní hezky ručně okraje ještě obrousit. Pak nadepsat ručně, v mém případě bílou permanentní fixou, jména všech hostů. Z druhé strany jsem jména ještě podmalovala pudrově růžovou barvou, aby lépe vynikla.

IMG_9720

Po vytvoření jmenovek jsem se vrhla na uvítací ceduli. Tam mě zaskočila skutečnost, že permanentní fix na tak velkou plochu nefungoval jako na malém formátu a tak jsem musela sáhnout po akrylové barvě a štětci.

IMG_9747

 

IMG_0580

  • úplně stejně jsem vyrobila ceduli sladký bar a fotokoutek

Box na přání

Koupila jsem malý skládací skleník v Ikea a na přední stranu opět akrylovou barvou napsala jméno i datum. Font písma samozřejmě korespondoval s oznámením, menu i jmenovkami.

IMG_6631

  • do skleníku jsme ještě přidali trochu zeleně

Koláčky

Příjemná část před svatbou je vybírání koláčků a tedy i ochutnávání. Horší už to bylo s výběrem košíčků. Nechtěla jsem ty klasické, kde vám z nich koláčky mohou vypadnout nebo oschnout. Nakonec jsme zvolili krabičky původně určené na makronky. Ty jsme ozdobili mašličkou a stejnou pečetí, která byla na oznámení.

Zajímavé je, že u nás je tradice dávat koláčky při předání oznámení, kdežto jidne se dávají až jako výslužka. Jak to máte vy? Je to asi vcelku jedno. Nejlepší je před i po:oD

IMG_7232

  • jak na pečetě najdete v předešlém článku

Květiny

Květiny miluji a jejich přípravu na svatbu jsem řešila s úžasnou floristkou Danielou Michajlecovou. Dělala květiny např. Nikol Moravcové, takže si umíte představit, že jsem řešila peníze. Byla varianta více zeleně, aby se ušetřilo, ale nakonec jsem neustoupila ze svých představ a opravdu to stálo za to. Když jsem šla ráno zkontrolovat stavění slavobrány, tak jsem byla v úžasu z těch nádherných květin. Jednoduše nádhera a jsem moc ráda, že jsem na nich nešetřila. Dokreslovaly neuvěřitelnou atmosféru toho úžasného dne.

IMG_7805

 

IMG_9951

IMG_1111

  • použité květiny: jiřiny, růže, pivoňková růže, eustoma, hortenzie, čechrava, eukalyptus,…
  • měli jsme tolik květin, že většina hostů, kteří druhý den odjížděli dostali ještě jednu kytici sebou

Fotokoutek

Fotokoutek jsme nakonec vyřešili Instaxem. Koupili jsme náplně, knihu na nalepování fotek, různé lepící pásky a kamínky. Děti si u toho opravdu vyhrály. Jen doporučuji trochu pod dohledem dospělých, protože dětem instax párkrát v zápalu focení spadl na zem. Ale jinak velký úspěch. Měli jsme spoustu rekvizit z různých oslav, které každý rok pořádáme. Takže nám tam dvouletý synovec pobíhal se samurajským mečem, holky měly uši mickey mouse apod.

IMG_0201

IMG_0189

Měli jsme také koutek, kde byly v rámečku svatební fotky našich rodičů, pradodičů a dokonce i oznámení mých pra pra prarodičů z roku 1892 a 1912.

IMG_0194

  • dekorace z bedýnek se hodí na jekékoli fotky

Je neuvěřitelné, kolik jsme toho za ten den stihli. Tombolu, pouštění balónků s koresponďáky, se zbytkem helia jsme zpívali a vyprávěli vtípky. Novomanželský kvíz, prskavky i střílení podvazku.

Byl to úžasný den, který ve fotografiích naprosto úžasně vystihla Anetka Vrkotová a na videu Kamil Panský, za což jim neskutečně děkujeme a určitě je můžeme s čistým svědomím doporučit.

Svatební přípravy jsme si moc užili. A myslím, tedy teď už to mám i na papíře, že můžu mluvit i za Přému:o) Vše jsme dělali společně a měli jsme společnou vizi. Moc nás to bavilo a vlastně ještě víc sblížilo.

Hlavním předpokladem pro skvělou svatbu je ale především výběr ženicha a to jsem myslím zvládla na jedničku. Tak hodně štěstí i vám milé čtenářky a nevěsty.

 

Lucka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/42838/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Comment