to top

Kněz je poděs

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zasnoubeni jsme od července roku 2018 a vůbec nás nenapadlo, že se některé věci, týkající svatby, musí řešit neprodleně. A to především, pokud chcete církevního oddávajícího.

Proč vlastně církevní oddávající? Na tuto myšlenku nás přivedla naše koordinátora. Obřad takového dobrého oddávajícího je osobnější než od úředníka z úřadu, pod který spadáte. A to je to, co jsme přesně chtěli. Při představě nějakého páprdy ve zpocený košili, co nám vypráví o rodině, jako základu státu mi jdou oči šejdrem(samozřejmě to trochu přeháním). Slib před „Bohem“ s krásným proslovem o tom, jak jsme pro sebe stvořeni je prostě romantika, která ke svatbě patří.

Takže asi 2 měsíce jsme sháněli oddávajícího a už ani nedoufali, protože někteří byli obsazeni na den i dvěma svatbami. Nakonec na doporučení jednoho, který nemohl, jsme sehnali pána až z Hustopečí. S takovým církevním oddávajícím je třeba se několikrát setkat, aby pár poznal a mohl „bohoslužbu“ přizpůsobit. Takže nás čekala první schůzka a já si vzpomněla na film „Kněz je poděs“ s Robinem Williamsem, který hrál bláznivého kněze, co nastávající manžele totálně rozebral a málem ke svatbě ani nedošlo. Navíc jsem shodou okolností ve stejnou dobu četla knihu Boží blud od evolučního biologa, který je zarytým ateistou. Hlavu jsem měla plnou formulek o tom, jaká je víra blbost a co vše zlého je s ní spojené. Umíte si představit, co mě první napadalo. O černém humoru v naší rodině, ani nemluvě. Mají vůbec církevní hodnostáři smysl pro humor?

Před schůzkou jsem byla pěkně nervózní a připadala jsem si jako když se jdu účastnit nějakého pokoutného rituálu:oD Ale naštěstí vše bylo v pohodě. Po chvíli nervozita opadla a už jsem to byla zase já. Chvíli to vypadalo jako ve filmu „Pan a paní Smithovi“….“jak dlouho jste spolu?“…….Přemek: „6 let“…..Lucie : „no je to 5 a půl roku“:oD…….v hlavě mi jelo: “hlavně ho neopravuj“. Manželská poradna hadr :oD

Zaskočila nás otázka, jakou máme představu o obřadu. Jak to mám asi vědět. Na svatbě jsem byla naposledy, když mi bylo 13. Každopádně na jednom jsme se shodli. Žádné sliby, které bychom se měli učit nazpaměť. Já vám totiž něco prozradím……..Přéma bude bulet jako želva:oD Takže podle mě bude mít problém ze sebe vysoukat i to ANO.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pan oddávající nás trochu poznal, řekli jsme si pár technických věcí a domluvili se na další schůzku. Pojede se na Moravu do sklípku. Jupííí!!! To je výhoda, když máte pána z Hustopečí. A zrovinka bude v tom termínu na stejném místě i rally. Ten Přéma si to umí ale naplánovat. Jo a dostali jsme za úkol přečíst knihu od Gary Chapmana 5 jazyků lásky. Doporučuji všem, ideálně oběma v páru. Snad nás z toho nebude zkoušet:oD

Lucka

Leave a Comment