to top

Deník nevěsty 1.díl

IMG_1073

Určitě je spousta dívek a žen, které institut manželství neuznávají. Mezi ně ale nepatřím, takže po 5 letech vztahu jsem si říkala, že je třeba se posunout tímto směrem dál. Jenom na mě to ale přeci nezáleží. A do toho ty řeči. Určitě to některé znáte. Je vám přes 30 a každý se vás „blbě“ ptá, kdy už budete mít miminko, že už na to samozřejmě máte čas. Biologické hodiny a další kecy. A nedej bože hlášky typu: „už jsi na dítě stará“. S odstupem času se tomu člověk směje, ale jednu dobu jsem už ve své fantazii za tyto otázky a poznámky vraždila. Vytvořila jsem si univerzální odpověď. Až po svatbě…“a kdy bude svatba?“….“na to se neptejte mě, ale mého přítele“….Uf, další trapný otázky zvládnuty.

Musím říci, že po zasnoubení tento problém úplně odpadl. Teď totiž všechny okolo štvu já s tím, jak plánujeme svatbu:o)…haaa, to máte za to. Kdo mě má ale opravdu rád, tak to krásné období plánů a příprav prožívá se mnou. No a jak se to vlastně stalo, že je ze mě snoubenka?

IMG_5676

Plánovali jsme dovolenou v Itálii, kde jsme měli navštívit Dolomity, Benátky a naše oblíbené Lago di Garda. Samozřejmě někde v koutku duše jsem si říkala, jestli mě nepožádá o ruku v Benátkách na gondole. Ale bála jsem se na to myslet víc, abych pak nebyla zklamaná. První den, kdy jsme přijeli do Dolomit, jsme byli úplně unešeni nádhernou přírodou a jezery. Popravdě máme raději tripy v přírodě než all inclusive zájezdy v turistických oblastech. Měli jsme v plánu navštívit Lago di Sorapis a další místa krásných italských hor. Ale hned po ubytování jsme se vydali na Lago di Braies, kde jsme si půjčili lodičku a společně s Martym jsme se vydali doprostřed tyrkysovéh jezera mezi vysoko tyčícími se horami.

IMG_5739

A najednou vidím, jak si Přéma kleká (na lodičce) a sahá do batohu. Vytahuje krabičku a ruce se mu trochu klepou. V tu chvíli mě napadl scénář jako z filmu…Marty do něj strčí, prstýnek zpomaleným záběrem spadne do jezera a je všechno v čudu. Pak by už jen zbývalo poprosit zlatou rybku jako ve zlatovlásce, aby prstýnek našla. Naštěstí vše dobře dopadlo a prstýnek skončil nikoli na dně jezera, ale na mém prstu. Tím, že jsem to nečekala hned na začátku dovolené, tak jsem byla upřímně zaskočena. Benátky by byly prý moc klišé a nevystihovalo by to nás dva.

Snapseed

 

Zasnoubení jako z pohádky a jsem moc ráda, za tak krásný zážitek a za příležitost říci „ano“.

Lucka

Leave a Comment