to top

V Blavě je hravě…..aneb Be Strong by Zumba

img_9209

Čekala nás minulý víkend cesta do Bratislavy, kde probíhalo školení nového programu Strong by Zumba. Přihlašování se neobešlo bez komplikací, jelikož jsem si nebyla jistá, zda to bude stát za to. Než jsem se rozkoukala, tak bylo školení naplněno. Sakra!!…..“Ok, tak osud tomu nechtěl“ říkám si. Načež jsem se o pár dní později dozvěděla, že kapacita bude navýšena. Tak se stalo a já se přihlásila. Na to konto jsem byla školitelkou pro ČR a SR požádána, zda bych společně s dalšími lektory ze Slovenska a Čech mohla vystoupit na Masterclass. Jupíííí….tyhle akce miluju. Tančíte na pódiu a dáváte tam ze sebe víc, než jste mysleli, že dokážete. Po takové akci jste namotivovaní a máte víc chuť makat na nových choroškách.

Pátek

Cestu do Bratislavy po D1 asi nemusím moc popisovat. Zaplať panbůh za Google maps, které nás včas odkloní od blížící se zácpy. Marty mi leží pod nohama a chrní. Na cestování je zlatý. V autě spí a hotelové uklizečky jsou z něho vždycky paf. Uvidíme, jak budou reagovat, až trochu povyroste a bude mít hubu jako krokodýl. Na recepci se nás ptají, kdo bude třetí na pokoji, když jsme si zarezervovali třílůžák. My s potutelným úsměvem jen odvětíme, že náš pes. A tak se taky stalo. Přestože mu všude sebou vozíme klícku, kterou má jako pelíšek, tak obě noci spal na přistýlce. Je to prostě frajer:o)

1477067158529

Sobota

Školení začíná. Okoukávám slečny, co jsou se mnou na školení a hodnotím, že za loosera snad nebudu. První hodina je čistou ochutnávkou nového programu, kterým nás provází Izabela Kin, skvělá školitelka s Polska. Jakékoli pochyby o kvalitě programu jsou pryč a já jsem školením nadšená. Spojuje totiž všechno, co se mi na jiných programech líbí, ale nikdo to zatím nedal dohromady.

{"total_effects_actions":0,"total_draw_time":0,"layers_used":0,"effects_tried":0,"total_draw_actions":0,"total_editor_actions":{"border":0,"frame":0,"mask":0,"lensflare":0,"clipart":0,"text":0,"square_fit":0,"shape_mask":0,"callout":0},"effects_applied":0,"uid":"8C8A8DEB-CE97-4C3A-B314-31EEDAF8A816_1477154178108","width":2508,"photos_added":0,"total_effects_time":0,"tools_used":{"tilt_shift":0,"resize":0,"adjust":0,"curves":0,"motion":0,"perspective":0,"clone":0,"crop":0,"enhance":0,"selection":0,"free_crop":0,"flip_rotate":0,"shape_crop":0,"stretch":0},"source":"editor","origin":"gallery","height":3344,"subsource":"done_button","total_editor_time":4,"brushes_used":0}

O čem Strong by Zumba je?

Nenechte se zmást tím, že je program vytvořen společností Zumba. Nejde o nic tanečního. Jde o tzv. HITTZ- High Intenzity Tempo Training with Zumba style. Není to klasický interval, jelikož tempo a délka sekvencí je různá. Používají se cviky jako je squat, výpad, plank,…pouze s vlastní vahou těla. Sekvence těžších cviků, které přesně zapadají do namixované Zumba hudby střídají lehčí Zumba kroky – V step, step touch a další. Jak minuty lekce ubíhají, tak se zvyšuje zátěž- jumping jack, angličáky, box i různé poskoky. Na programu je super, že lektor může modifikovat složitost cviků i sestav podle aktuální kondice klientů.

Mezi tím, co já jsem se školila a dávala svému tělu pěknou nálož, tak si byl Přéma zaběhnout 13 km po Bratislavě. Jak on říká:“ okouknout okolí“ a poté na procházce s tím naším drakem. Po školení jsme nasedli na nejbližší tramvaj a vyrazili směr Staré město. Z okýnka tramvaje jsme zahlédli nějaké stánky a rychle vyskočili ven. Bratislavský Food Park u Staré tržnice……no hned první stánek jsem vzala útokem. Trhance s mákem a řádně pocukrované:o) Přéma jako správný chlap zakotvil u stánku z burgery  a společně jsme se sešli u kelímku točeného Prosecca. Ale to nebylo vše. Z budovy Staré tržnice se ozývala muzika. DJ, co vypadal jak kokršpaněl, tam rozjížděl vesmírnou muziku. Akce úplně na pankáče:oD Stánky s jídlem, Prosecco a …….“přichází islandská kapela Retro Stefson!!!!“ Tak to nemělo chybu. Partička mladých Islanďanů co hráli něco mezi disco a funky. Pecka! Ovínění a s dobrou náladou jsme pak vyrazili tramvají zase zpět. Nutno podotknout, že automat na lístky mají snad u každé zastávky (hmmmm…co ty na to Praho:o))

img_9200    img_9199

Tady máte ukázku z islandské hudební scény, ať si doplníte vzdělání v této oblasti:o)

Neděle

S lehkou obrnou po sobotním školení se prodírám davem německých důchodců k vytoužené snídani. Snídaně na hotelu si opravdu užívám. Slané, sladké, juice, kafíčko…..od každého něco. Čeká mě masterclass pro asi 120 lidí. Své kolegy z podia zatím znám jen po fb, tak jsem napjatá a natěšená zároveň. Všichni byli ale super a vzájemně jsme se na pódiu podporovali a doplňovali. Ještě před začátkem jsem jako správná marnivá žena nakoupila v zumbashopu a pak už se nechala unášet skvělou atmosférou se suprovými lidmi na pódiu i pod pódiem.

1477300578695

 

img_9203

Přéma po dobu masterclassu řešil botičku na autě, kterou naštěstí uhrál bez pokuty na psí očí našeho Martyho:o) Jsou to kluci šikovní. Pak mě polomrtvou odvezl zpět do ČR.

Děkuji všem co přišli na masterclass, instruktorům- Tomovi, Agi, Olze i Lacimu a hlavně Danielce a Ize za skvělý víkend:o)

Lucka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/42838/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Comment