to top

Jak si užít prodloužený víkend

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Státní svátky byly na spadnutí, spousta klientů na dovče a my stáli před rozhodnutím, jak s volným časem naložit. Nenapadlo mě nic jiného, než první den vyrazit do pražské ZOO. Říkám přítelovi: “ hele všichni jsou někde v Řecku, tak tam určitě nikdo nebude. Už při příjezdu do Tróji u tunelu stála slečna s cedulí, ať zaparkujeme hned u ni. Nedali jsme se a jeli dál, blíž k zoologické. Naštěstí nás nikdo neposlal zpět, ale hezky na parkoviště pro autobusy. Ty pro osobáky jsou prý plné. „Cože?“ spadla mi brada. A to mají ještě prázdninovou přirážku za parkování. Vyslechla jsem posměšky od přítele a vyrazili směr ZOO. Marťase jsme měli samozřejmě sebou. Jak malému dítěti jsme mu ukazovali zvířátka a velkého úspěchu se dočkal u malého orangutána, kterého pejsci zřejmě velice zajímají. Stihli jsme projít sotva půlku a musela jsem ještě na skok do práce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čtvrtek byl ve jménu pražských uliček. Tramvají na zastávku Hellichova, odkud jsme došli ke zdi Johna Lennona. Barvičky, chlápek s kytarou a free atmosféra. Kousek od zdi jsme chvilku poseděli v Cukrkávalimonáda, kde mají úžasný citrónový páj a letní kombinaci Chardonay a bezového sirupu. Chtěli jsme se vydat zpět na Anděl, což nám trošku nevyšlo, jelikož jsme nastoupili do špatné tramvaje. Jako moje chyba to samozřejmě nebyla:oD Prošli jsme se mezi květináči u Národního divadla a navštívili náš oblíbený antikvariát na Narodní, odkud nikdy neodejdu s prázdnou, tentokrát s deskou Tonyho Bennetta:o)))

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

IMG_5498

Další den jsme vyrazili hned ráno do Prachovských skal. Přému jsem tam už jednou v minulosti vzala, ale byla všude mlha, takže z výhledů nebylo nic. Tentokrát počasí vyšlo na jedničku a o dobrodružství se postaral náš Marty, který to zřejmě pojal jako závod a všude chtěl být první. A věřte, že některé sestupy nejsou dělané na to, aby vás z nich táhl pes:oD Při návratu zpět na turistickou chatu v Prachovských skalách, jsme byli překvapeni, kolik lidí mezi tím přijelo. Takže určitě doporučuji navštívit tyto pískovcové skály hned po ránu. Na chatě si dáte klasické hotovky: svíčková, segedínský guláš nebo smažák. Ale co, za ty výstupy si to člověk zaslouží:o)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sobota byla před námi. Kam se vydat tentokrát? Peněženka zeje prázdnotou před výplatou a chce se nám opět někam do přírody. Taťka navrhl výlet na Mumlavské vodopády v Harrachova. Venku skoro 30 stupňů a představa ledové vody z hor byla lákavá. Celá rodinka se nalodila do auta, včetně všech psů…. Popravdě s těmi buldoky to není na moc dlouhé procházky. Sotva jsme ušli 500m od parkoviště, tak už nám chlapci začali chrčet jak starý trabant. Cestou se vyváleli v bahně, aby se ochladili a museli zvolnit, jelikož nestíhali Martyho závodní tempo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U největšího vodopádu je lidí jako smetí. Udělejte si tam fotku na památku, ale pak vyražte dál. Je tam větší klid a můžete si užít šumění vody. Popřemýšlet nad svým životem a nadechnout se čerstvého vzduchu.

Buldoci na nás zatím počkali v restauraci kousek pod vodopády, kde měli úžasné borůvkové knedlíky- Restaurace U Bedřicha. Cestou zpět jsme jen nechápavě kroutili hlavou nad těmi blázny, co skáčou z mamutího můstku- je to fakt neskutečná výška- a jeli domu.

{"total_effects_actions":0,"total_draw_time":0,"layers_used":0,"effects_tried":0,"total_draw_actions":0,"total_editor_actions":{"border":0,"frame":0,"mask":0,"lensflare":0,"clipart":0,"text":0,"square_fit":0,"shape_mask":0,"callout":0},"effects_applied":0,"uid":"B08CF9EE-EB84-4177-87F0-DB0F68AAFCE4_1499528397361","entry_point":"create_flow_fte","photos_added":0,"total_effects_time":0,"tools_used":{"tilt_shift":0,"resize":0,"adjust":0,"curves":0,"motion":0,"perspective":0,"clone":0,"crop":0,"enhance":0,"selection":0,"free_crop":0,"flip_rotate":0,"shape_crop":0,"stretch":0},"width":3344,"origin":"gallery","height":2508,"subsource":"done_button","total_editor_time":11,"brushes_used":0}

Celý týden jsme završili grilováním a dováděním s dětmi a psy u bazénu. Stihla jsem natočit video se cvičením a Daddy měl ještě v neděli krycí námluvy. Tomu říkám využití volného času :oD

Na konci července nás čeká cesta do Verony a podel Lago di Gardy. Na to se strááášně moc těším a vy se budete moct těšit na další cestovní článek.

 

Lucka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/42838/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Comment