to top

Bull gang v Polsku

{"total_effects_actions":0,"total_draw_time":0,"layers_used":0,"effects_tried":0,"total_draw_actions":0,"total_editor_actions":{"border":0,"frame":0,"mask":0,"lensflare":0,"clipart":0,"text":0,"square_fit":0,"shape_mask":0,"callout":0},"effects_applied":0,"uid":"8C8A8DEB-CE97-4C3A-B314-31EEDAF8A816_1468071599422","width":3344,"photos_added":0,"total_effects_time":0,"tools_used":{"tilt_shift":0,"resize":0,"adjust":0,"curves":0,"motion":0,"perspective":0,"clone":0,"crop":0,"enhance":0,"selection":0,"free_crop":0,"flip_rotate":0,"shape_crop":0,"stretch":0},"source":"editor","origin":"gallery","height":2508,"subsource":"done_button","total_editor_time":6023,"brushes_used":0}

 

 

Dlouho jsme se rozmýšleli, kam letos vyrazíme na dovolenou. Jelikož jsou v naší rodině 3 psi a dva z toho jsou buldoci, kteří vedra snášejí hůře, tak výběr padl na Baltské moře. Nakonec jsme přes booking našli ubytování  v městečku Jastrzebia gora. Zvolili  jsme cestu přes Německo, protože silnice v Polsku nejsou nic moc a dálnic je tam také poskrovnu.

Vybaveni řízky od maminky jsme se vydali na cestu trvající skoro 10 hodin. Odměnou nám byl krásný výhled na moře a čisté písečné pláže. První den po příjezdu jsme měli krásné počasí. Marty poprvé vyzkoušel koupání v moři a stal se místní plážovou atrakcí pro všechny kolemjdoucí, stejně jako Daddy a Spike.

IMG_5548                                         IMG_5650

 

Druhý den bylo počasí malinko horší, ale i tak jsme si šli zapinkat s balónem na pláž. Vyrazili jsme na čtyřkolkách k místnímu majáku a ochutnávali všechny možné druhy ryb. Tady se podávají matesy i k snídani :oD U mě ale vyhrál candát. Určitě doporučuji Restauraci u Pepka. Můžete zde koupit snídaně, přestože nejste hotelovými hosty. Atmosféra interiéru v námořnickém stylu je krásná a personál velice příjemný.

 

IMG_5534                                  IMG_5530

 

Třetí den jsme se rozhodli vyrazit na kole do přístavu, který je asi 10 km daleko ve městě Wladislawowo. Cyklistická stezka vedla podél silnice a tak jsme nemuseli mít strach, že nás srazí auto. Navíc půjčovné pro 3 lidi na 2,5 hodiny stálo jen 50 zl. Cestou jsme odhalili další místa a penziony v o něco rušnějších částech pobřeží a zhodnotili jsme, že tam kde jsme ubytovaní je to klidnější a jsme za to moc rádi. Jo a důležitá informace. Nikde žádní Češi!!! Dokonce si místní mysleli, že jsme z Ruska:o)

 

IMG_5613                            IMG_5856

 

Určitě ochutnejte místní specialitu Gofry a Zapiekanky. Gofry jsou čerstvé wafle se šlehačkou, ovocem, posypkami a polevami. Jak si tuto parádu zkomponujete záleží na vás. Zapiekanky jsou vlastně 50cm obložené zapečené bagety. Mě chutnala s kuřetem, špenátem a sýrem.

 

IMG_5775               IMG_5562

 

Cestu zpátky jsme si rozdělili na dva dny a přespali ve Štětí. Bohužel jsme neměli moc času se po městě více porozhlédnout, ale architektonicky vypadalo velice zajímavě.

Co mě na Polsku zaujalo byly hřbitovy. Byly barevné, vzdušné a ne tak temné a odstrašující jako ty naše. Poláci jsou velice milí a spoustu slov máme podobných. Mladá generace ovládá angličtinu. Takže s komunikací problém rozhodně nebyl.

 

Celkové hodnocení +/-

+ velice milí lidé                                                                                    –  delší trasa dojezdu

+ pěkné a levné ubytování                                                                – nestálé počasí

+ čisté moře i pláže                                                                               – chladnější moře

+ méně turistů

+ snadná domluva

 

IMG_5876

 

 

Video kluků z dovolené:o)

 

 

 

Lucka

Leave a Comment