to top

Podzim trochu jinak

IMG_9546

Miluji podzimní barvy, ale letos to chtělo trochu změnu. Tedy představu jsem měla už loni, ale nějak nevyzbyl čas a najednou už byly Vánoce. Vždyť to znáte. Takže jsem využila barvičky, které mi zbyly ze svatby a v Nanu Nana dokoupila ještě stříbrnou. U nás má letošní podzim barvy růžové, bílé a stříbrné:oP

Takže co je třeba? Dýně velké i malé okrasné, vřes, brslen nebo jinou podzimní květinku, akrylové barvy a štětec.

IMG_9575

Velké dýni odkrojte vršek, vydlabejte je a umyjte povrch. Poté nanášejte barvy. Já vždy nanesla nejdříve bílý podklad, protože barevné nejsou tak krycí. Většinou 1 vrstva bílá a pak 2 barevné. Nechte zaschnout (nejlépe 1-2 dny). Pak můžete dovnitř vložit květinu. Já ještě dovnitř vložila igeliťák nebo jinou folii, aby při zalévání voda neprotékala k dýni a tak pak nehnila.

Upřímně sama nevím, jak dlouho dýně vydrží, než začne plesnivět. Každopádně proto nechte dýni 1-2 dny vyschnout a mějte ji venku na větraném místě.

Kombinujte s další dekorací a vším, co doma najdete. Já měla z Vánočního svícnu bavlnu a ta se k těmto barvám krásně hodí.

IMG_9547

IMG_9546

Zapojte do této činnosti své dětičky, budou nadšené a fantazii se meze nekladou.Taková puntíkatá dýně má své kouzlo.

V DM Drogerii můžete koupit krabici jednorázových rukavic (stojí 99kč), aby jste něbyli od barvy.

IMG_9543

Lucka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/42838/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Comment